BIOPLYNOVÁ STANICE - ZEMĚDĚLSKÉ DRUŽSTVO JESENÍK

Vítejte na stránkách Zemědělského družstva Jeseník. Naší hlavní činností je chov mléčných dojnic, kterých chováme okolo 500 ks a ročně vyprodukujeme více než čtyři milióny litrů mléka. Mezi naše doplňkové činnosti patří chov masného skotu bez tržní produkce mléka, chov ovcí, koz a výroba mléčných výrobků. Zabýváme se také rostlinnou výrobou, autodopravou a servisem zemědělské techniky. Dále provozujeme dvě okrasné školky, sýrárnu a Agroubytování.
Přejít na obsah
.
BIOLYNOVÁ STANICE
V roce 2013 jsme na středisku v Bukovicích zahájili provoz moderní a ekologické bioplynové stanice o celkovém výkonu 400 kW/h. Za pomoci špičkové technologie Höchreiter je vyráběna elektrická energie a odpadní teplo.

V současné době v bioplynové stanici používáme chlévskou mrvu, hovězí kejdu, travní senáž a kukuřičnou siláž. Tyto materiály se pomocí dávkovacího zařízení Fliegl transportují do fermentoru, kde fermentací, při stálé teplotě 45°C, vzniká pro nás cenný bioplyn. Vzniklý bioplyn se pomocí kogenerační jednotky a generátoru mění na elektrickou energii. Při jeho spalování vzniká také odpadní teplo, které se využívá mimo jiné k ohřevu fermentoru.

Značná část vzniklého odpadního tepla je využívána výhřevu budov a ohřevu vody na středisku v Bukovicích. Stále hledáme další možnosti využití odpadního tepla.
Copyright © 2018 Zemědělské družstvo Jeseník  /  tel.: +420 584 402 210   //  Web design by  SKYART Studio


Návrat na obsah